W naszej witrynie korzystamy z plików cookies.  Pliki cookies potrzebne są m.in. do prawidłowego wyświetlania strony oraz realizacji zamówień. W każdej chwili można zmienić ustawienia cookies. 

close
Strona główna>Szkolenie survivalowe na prezent

Szkolenie survivalowe na prezent

szko.surv.prezent

429,00 zł

Szkolenie z zakresu realnych technik survivalowych w warunkach europejskich w szkole przetrwania survivaltech.pl

Jest to wspaniały prezent, który możesz ufundować bliskiej Tobie osobie.

Po zakupie naszego produktu masz możliwość pobrania "Zaproszenia" do samodzielnego wydrukowania oraz wręczenia bliskiej Ci osobie w formie prezentu. 

Więcej szczegółów

Jest to unikatowe na Polskim rynku szkolenie, które jest nastawione na realne techniki przetrwania w warunkach kryzysowych. 

Na naszym szkoleniu w bardzo przystepnej formie poznasz wszystko to co jest ważne w sytuacji zagrożenia, która może spotkac Ciebie lub Twoich bliskich. 

Szkolenie odbywa się w każdych warunkach pogodowych, w prawdziwie outdoorowej atmosferze pod rozłozonym w środku lasu spadochronem poznasz wszystkie ważne zagadnienia procedur, psychologii oraz technik survivalowych. 

Całość szkolenia przebiega na prywatnym, bezpiecznym terenie (prawie 40 hektarów).

Podczas szkolenia będziesz spożywał racje żywnościoweMRE lub "Eski" z podgrzewaczem, które będą Twoim zapasem żywności podczas szkolenia – taki element wyposażenia także jest uzasadniony, gdyż podczas klęsk żywiołowych do rejonów odciętych dostarczana będzie właśnie taka żywność. Warto się z tym zaznajomić i dowiedzieć się w jaki sposób je używać.

Nie musisz posiadać ze sobą absolutnie nic! To my zabezpieczemy cały sprzęt oraz razcje żywnościowe i żywność pochodzenia zwierzęcego. 

Zakres szkolenia: 

Pierwszy dzień kursu jest prowadzony na miejscu w "bazie survivalowej" wykonanej metodami improwizowanymi przyjętymi w naszych szerokościach geograficznych. Zaczyna się od wykładów na temat psychologi przetrwania oraz budowania odpowiednich postaw działania w sytuacjach kryzysowych. Psychologia przetrwania zostanie omówiona na podstawie najciekawszych przypadków survivalowych jakie miały miejsce na świecie. Kolejnym punktem wykładów będzie przedstawienie systemu postępowania STOP PLAN. Wykładowcy omówią z Wami zasady działania w praktycznej każdej sytuacji survivalowej. Później poznamynajnowocześniejszy sprzęt oraz dowiemy się co dokładnie należy dobierać do różnego rodzaju działań survivalowych oraz awaryjnych.

Będziemy rozmawiać o nożach i sposobie ich dobierania dla siebie, na bazie większości modeli najczęściej wykorzystywanych w działaniach survivalowych dostępnych na rynku polskim. Każdy będzie miał możliwość przetestowania topowych modeli, i odpowiedzenia sobie na pytanie jaki wybrać dla siebie. Posiadamy w swojej kolekcji kilkadziesiąt noży survivalowych a jeszcze więcej testowaliśmy. Stąd też posiadamy olbrzymią wiedzę na temat pracy tymi narzędziami.

Nie zabraknie także całego wykładu połączonego z praktycznymi zajęciami dotyczącymi technik rozpalania ognia. Od przygotowania "hubki", "feather sticks" oraz paleniska aż do metod rozpalenia ognia przy użyciu wielu rodzajów krzesiw najwyższej jakości dostępnych na polskim rynku. (BCB, MVH, LMF, Exotac). Dowiesz się na przykładach czym różnią się rodzaje krzesiw oraz, które wybrać dla Twojego rodzaju aktywności terenowej. Ponad to pokażemy jak rozpalać ogień za pomocą środków improwizowanych takich jak; flary, amunicja, środkami chemicznymi itp.

Na szkoleniach skupiamy się na kilku najważniejszych elementach. Jednym z nich jest sygnalizacja alarmowa. Nauczysz się jak wzywać pomoc w każdych warunkach. Jak wykorzystać do tego słońce i heliograf, jak to zrobić w nocy, jak przygotować ognisko sygnalizacyjne. Pełny spis zagadnień jakie zostaną zaprezentowane na szkoleniu znajdziesz w tabeli poniżej. I każde z nich zostanie przeprowadzone z Tobą realnie w czasie rzeczywistym. To jest nasz największy atut.

W drugim dniu poznacie tajniki nawigacji za pomocą przedmiotów terenowych oraz busoli i kompasu. Nauczymy Was wyznaczać azymuty i odnajdować drogę praktycznie w każdych kierunkach. Następnie zdobędziecie wiedzę jak filtrować i oczyszczać wodę z każdego naturalnego źródła. Tylku u nas na kursie zagotujecie wodę w opakowaniu po racji żywnościowej oraz kurtce przeciwdeszczowej. To są realne techniki survivalowe. Na koniec udacie się w azymut w miejsce gdzie będziecie mogli nadać sygnały ratownicze. Będzie to ostateczny sprawdzian Waszych nabytych umiejętności.

Nasze szkolenia sugerujemy wszystkim osobom aktywnie spędzającym czas w terenie: dziennikarzom pracującym w zapalnych rejonach świata, pilotom, podróżnikom, narciarzom, alpinistom, offrodowcom oraz tym, którzy chcą podnieść poziom swojego bezpieczeństwa poprzez wiedzę i praktykę.

Jesteśmy jedyną taką w kraju "metodą" na poznanie realnych systemów/procedur survivalu awaryjnego - my nie zajmujemy się bushcraftem ani relaksem na świeżym powietrzu i łonie natury.

Gdy złamiesz nogę podczas alpejskiego wyjazdu na narty jedyne czego będziesz potrzebował to jak najszybciej znaleźć się w domu. Sprzęt, który nauczymy Cię dobierać do sytuacji może uratować życie Tobie oraz Twoim bliskim.

Przed każdym kursem, nasz klient otrzymuje dostęp dointernetowego panelu kursanta. W panelu kursanta użytkownik może zapoznać się ze wszystkimi ważnymi informacjami dotyczącymi naszego szkolenia.

Dowiesz się tam co zabrać na szkolenie, co jest ważne a co "zabezpieczymy" dla Ciebie jeśli tego nie posiadasz. Poznasz informacje organizacyjne związane z godziną i miejscem startu kursu, miejscem gdzie możesz zostawić swój samochód itp. Przed każdym kursem , każdy klient wypełnia ankietę, która pozwala nam na zbadanie poziomu wiedzy i wyszkolenia potencjalnego kursanta i daje nam możliwość dobrania zakresu szkoleniaspecjalnie na potrzeby każdej grupy.


Wymagany ekwipunek:

• Ubranie dopasowane do warunków atmosferycznych panujących w dany dzień.Ubranie może ulec zniszczeniu podczas wykonywania ćwiczeń (ubrudzenie lub poprzecierane, podziurawienie od terenu, skał, drzew, ognia – Firma Survivaltech nie bierze za takie przypadki odpowiedzialności. Jest to naturalna sytuacja podczas wykonywania technik survivalowych oraz wszelkich działań outdoorowych)

• Wygodne sprawdzone i dopasowane obuwie dobrane do warunków terenowych. Najlepiej wysokie za kostkę.

• Czapka, rękawiczki - dostosowane do warunków pogodowych

• Rękawiczki robocze (takie, w których będziemy mogli pracować przy ognisku i budowie różnych konstrukcji a które zabezpiecza nam dłonie przed brudem, wilgocią i drobnymi urazami)

Jeśli posiadasz to może się przydać:

• nóż

• manierka

• latarka

• kilka metrów sznurka

Szkolenie rozpoczyna się soboty o godz.10.00 na dworcu PKP w Częstochowie. Następnie kursanci zostają przetransportowani w rejon szkolenia. Zakończenie szkolenia około godziny 17.00/18.00 w Niedzielę (chyba, że stan fizyczny, psychiczny kursantów albo inne czynniki wpływające bezpośrednio na bezpieczeństwo uniemożliwią zakończenia kursu zgodnie z założeniami)

Zobacz zdjęcia TYLKO z jednego sezonu szkoleniowego firmy survivaltech.pl

Galeria survivaltech.pl 


Program kursu przewiduje przerobienie następujących zagadnień:

 • Podstawy survivalu. Systemy działania w trudnych sytuacjach. Psychologia przetrwania (procedura S.T.O.P. P.L.A.N)
 • Wyposażenie survivalowe-zestawy ratownicze, noże survivalowe, narzędzia do uprawiania survivalu
 • Budowa schronienia survivalowego
 • Budowa schronienia z przedmiotów improwizowanych
 • Sposoby rozpalania ognia (krzesiwa szwedzkie, krzesiwa ratownicze, metody improwizowane)
 • Metoda "feather stick"
 • Sposoby filtracji wody (nadmanganian potasu, jodyna, tabletki do oczyszczania wody, domowy wybielacz)
 • Sposoby oczyszcania wody (metody filtracji mechanicznej)
 • Sposoby nawigacji w terenie za pomocą przedmiotów terenowych
 • Sposoby nawigacji za pomocą busoli i kompasów
 • Nocleg w terenie w warunkach improwizowanych
 • Nawigacja nocna z wykorzytsaniem gwiazd
 • Wykorzystywanie urządzeń GPS oraz analiza danych nawigacyjnych
 • Techniki wzywania pomocy z wykorzystaniem sprzętu awarynjego oraz improwizowanego
 • Techniki pracy narzędziami survivalowymi
 • Techniki przyrządzania prostych posiłków w terenie

 

Jest to kompleksowy kurs survivalu awaryjnego. Dystans do pokanania w trakcie całego szkolenia to do 5 km. 

W cenę szkolenia jest wliczone: transport, ubezpieczenie NNW, żywność pochodzenia zwierzęcego oraz racje żywnościowe, wsparcie medyczne. 

ZOBACZ NASZ AKTUALNY KALENDARZ SZKOLEŃ! 
TUTAJ 

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie